כל מרפאות הלייזר במקום אחד
לאן הגעתי
המדריך להסרת שיער בלייזר מספק מידע מקצועי על טיפולי הסרת שיער, ועוזר לקבל החלטה נבונה בבחירת הטיפול ומרפאת הלייזר המתאימים לכל אחד באופן אישי.

מה עדיף: הסרת שיער בלייזר במכון או בעזרת מכשיר ביתי?

לאור ההתקדמות הרבה שחלה בשנים האחרונות בתחום של מכשירים להסרת שיער בבית, מצאנו לנכון לערוך השוואה בין הסרת שיער במכון לבין הסרת שיער ביתית.

נעשה זאת תוך התייחסות לדברים שהכי מעניינים את כולנו – מחיר, נוחות, כאב ויעילות.

מה יותר יעיל – הסרת שיער בלייזר ביתי או במכון?

ראשית, חשוב לציין כי הטיפול בלייזר הינו הליך רפואי, וככזה חייב להעשות בפיקוח של רופא מתחום העור. לפיכך, המכשירים הביתיים אינם למעשה מכשירי לייזר, כי אם מכשירי ipl (אינפרה אדום, הבזקי אור).

נכון לרגע זה, אין תשובה מוחלטת לגבי יעילות המכשירים הביתיים לטווח ארוך, וזאת משום שמכשירי הלייזר הביתיים הינם חדשים באופן יחסי, ועל כן לא קיימים רישומים ותצפיות מספקות לאורך זמן של שימוש במכשירים אלו.

המכשירים הביתיים, אינם מותאמים לכל אחד ואחת באופן אישי, אלא פונים למכנה משותף (ממוצע) של סוגי מטופלים שונים. על כן, מכשירים אלו עשויים לפעול בצורה המיטבית על מועמדים אשר הפרמטרים האישיים שלהם המתאימים ביותר להסרת שיער בלייזר (עור בהיר ושיער כהה). במכוני הלייזר לעומת זאת, יכול הרופא המטפל להתאים עבורכם את השיטה, המכשור, ועוצמת הלייזר או האור באופן אישי, וזה נעשה לאחר בדיקת התאמה אישית המתבצעת המכון הלייזר.

בארץ קיימים שלושה מכשירים ביתיים בולטים להסרת שיער בלייזר, כאשר יש יצרנים הטוענים כי ניתן להגיע להפחתת צפיפות השיער בשיעור של 80-89% לאחר שמשלימים סט של ארבעה טיפולים.

שלושה חודשים לאחר סיום הטיפול הרביעי מתחילים להרגיש את הגדילה המחודשת ואז ניתן להמשיך בטיפולים כל שלושה חודשים לערך על מנת לטפל בשערות הסוררות.

האם זה נכון? רק הזמן יגיד. באופן עקרוני מדובר במכשירים הפועלים בשיטות דומות של מכשירים המצויים במכונים להסרת שיער, אך מכשירים אלה פועלים בעוצמות נמוכות יותר. לפיכך יש סבירות מסוימת שתאלצו לתחזק את הסרת השיער כל כמה חודשים.

מן העבר השני, ישנן לא מעט נשים שמכוני הלייזר לא הצליחו לפתור את בעיית השיעור שלהן לחלוטין או שהשערות החלו לגדול שוב לאחר כמה שנים (לרוב בצפיפות נמוכה יותר). הצלחת הטיפול תלויה בבחירה חכמה של שיטת הטיפול הרצויה, והתאמתה לנתונים האישיים של המטופל במכון הלייזר וכן בגוף האנושי, כלומר בנתונים האינדיבדואלים של כל אחד ואחת, ואופן תגובת הגוף לטיפולי הלייזר או האור.

קרא עוד בנושא: איך לבחור מרפאה להסרת שיער בלייזר

נוחות הסרת שיער בלייזר עם מכשיר ביתי מול מכון:

הסרת שיער בבית היא יותר נוחה, שומרת יותר על צנעת הפרט במקרים מסוימים, לא מצריכה נסיעה ובזבוז זמן ויכולה להעשות גם באמצע הלילה.

זמן השימוש במכשירים הביתיים החדשים הוא קצר באופן יחסי, ונשים שניסו את המכשירים מדווחות על כ-12 דקות להורדת השיער מכל רגל. כאן חשוב לציין כי יש לשים לב לאותיות הקטנות, חלק מהמכשירים הביתיים להסרת שיער בלייזר אינם מיועדים לפנים ולא ניתן להסיר עימם שפם, לדוגמה.

מה יותר כואב – הסרת שיער בלייזר ביתי או במכון?

על פי יצרני המכשירים וגם על פי נשים שהתנסו במוצרים הסרת שיער במכשיר ביתי כמעט ואינה כואבת. סביר להניח שהיא תכאב רק במקרים נדירים אם בכלל.
לגבי הסרת שיער בלייזר במכון, רמת הכאב המדווחת משתנה בהתאם למכשור בו משתמשים (ישנן כמה שיטות) וכמובן בהתאם לסף הכאב. רוב הנשים מדווחות על כאב מסוים, גם אם קטן מאוד (לרוב מדובר על מעין תחושת אי נוחות יותר מאשר על כאב פיזי).

קרא עוד בנושא: 10 מיתוסים על הסרת שיער בלייזר

מחיר הסרת שיער בלייזר בבית מול מחיר הסרת שיער בלייזר במכון:

הסרת שיער בלייזר ביתי לא תהיה בהכרח זולה יותר מהסרת שיער בלייזר במכון. מכשיר ביתי להסרת שיער בלייזר עולה בין 1800-2500 ₪ אך כאן לא נגמרת ההוצאה. הראש של המכשיר מתבלה ודורש החלפה אחת לכמה זמן. החלפת ראש המכשיר עולה בטווחי מחירים של 200-250 ₪ בממוצע.

אם אתם רוצים להסיר שיער בלייזר רק באזורים קטנים הנחשבים זולים יחסית כמו בית השחי או קו הביקיני, לא משתלם כלכלית להוציא את הסכום הנדרש על המכשיר.
אם אתם מתכוונים להסיר שיער במקומות הנחשבים יקרים יותר כמו השוקיים, הרגליים וכדומה מאוד ייתכן שההוצאה על מכשיר ביתי להסרת שיער בלייזר תהיה משתלמת.

אם לדוגמה קניתם מכשיר ב- 2200 ₪ והחלפת הראשים שתדרשו לה על מנת להשלים הסרת שיער מהרגליים והשוקיים היא 10 ראשים (לצורך הדוגמה) – העלות הכוללת תעלה לכם כ-4500 ₪. עלות הסרת שיער במכון לייזר, לכל רגל תהיה ככל הנראה בין 4500-8000 ₪ בהתאם למכון שבחרתם. אלא אם קיימים מבצעים והטבות מיוחדות.

אם בכוונתכם לרכוש את המכשיר במשותף עם חברים\מכרים\בני משפחה, ההוצאה הקבועה על המכשיר עצמו תרד משמעותית ותוכלו להוזיל את העלויות.

בשורה תחתונה – קחו דף ועט, רשמו לעצמכם בדיוק באילו אזורים אתם מעוניינים לעבור הסרת שיער בלייזר, קבלו הצעת מחיר משלושה מכונים לפחות (חשוב לציין – מכונים בעלי מוניטין טוב) וחפשו קופונים רלוונטיים. מול זה הכינו תחשיב של עלות המכשיר מול כמות משוערת של ראשים להם תזדקקו כדי להוריד את השיער מהאזורים הנבחרים.

במידה וניתן לחלק את עלות המכשיר עם מישהו כמו אמא, אחות או חברה, קחו זאת בחשבון. בסוף החישוב תגיעו לשורת מחיר משוער והשתמשו בו לצורך השוואה.

זכרו שהמחיר אינו הפרמטר היחיד שצריך להשפיע על החלטתכם. כאמור, מדובר בהליך רפואי, ולעיתים עדיף לשלם מעט יותר, אבל לדעת כי הנכם בידיים בטוחות ובפיקוח רפואי, וכן שיש מישהו שידע לתת מענה גם במקרה הלא סביר של סיבוכים אפשריים כתוצאה מהטיפול.

אז במה לבחור?

אין תשובה חד משמעית. מבחינת מחיר, כל אחת צריכה לעשות את החישוב בהתאם לדרישות שלה. מבחינת נוחות, אין ספק שמכשיר ביתי נוח יותר אך מצד שני לא כל אחת נהנית מטיפולים ביתיים. מבחינת כאב, סביר להניח שמכשיר ביתי להסרת שיער בלייזר יכאב פחות מטיפול במכון אך מצד שני ייתכן וזה מעיד על יעילות נמוכה יותר. מבחינת פרמטר של יעילות הטיפול, מימד הזמן מקשה עלינו לתת תשובה חד משמעית.

השאירו פרטים לקבלת יעוץ חינם והצעות מ-4 מרפאות מובילות להסרת שיער!

הרשמו כאן▼ ואנו נאתר עבורכם את 4 ההצעות המשתלמות ביותר באזורכם

         

שם פרטי + משפחה

אי-מייל

טלפון

* אנו שומרים על פרטיותך. לא נעשה כל שימוש אחר בפרטים, בהתאם לתקנון.

השוואת מחירים והצעות

השאירו פרטים, וקבלו עד 4 הצעות רק מהמרפאות המובילות

שם פרטי + משפחה

האימייל שלך

טלפון

* שומרים על פרטיותך. השימוש בפרטים יעשה עפ"י התקנון בלבד.

הסרת שיער ב-אמריקן לייזר

הסרת שיער בנאטורפיל

הסרת שיער ב-מכון קייר

פרפקט - שירותי רפואה אסתטית - הסרת שיער בלייזר