כל מרפאות הלייזר במקום אחד
לאן הגעתי
המדריך להסרת שיער בלייזר מספק מידע מקצועי על טיפולי הסרת שיער, ועוזר לקבל החלטה נבונה בבחירת הטיפול ומרפאת הלייזר המתאימים לכל אחד באופן אישי.

הסרת שיער בלייזר בגיל ההתבגרות?

גיל ההתבגרות הוא גיל לא קל!
גיל זה טומן בחובו שינויים פיזיולוגיים רבים, אשר אחד מהם לצערם של בני נוער רבים, הוא הופעת השיער במקומות השונים בגוף. מכיוון שאידיאל היופי העכשוי הוא גוף חלק ללא שיער עד כמה שניתן, פונים רבים מבני הנוער אל מכוני ומרפאות הלייזר כאשר ברצונם להתחיל בטיפולים להסרת השיער לצמיתות.

אך לפני התחלת הטיפולים, דבר הכרוך בהוצאה כספית לא מבוטלת, כדאי לדעת כמה עובדות על הסרת שיער בגיל ההתבגרות:

צמיחת השיער בגיל ההתבגרות

בגיל העשרה, גיל ההתבגרות, בד בבד עם השינויים ההורמונליים החלים בגוף, מתחילה פעילות ערה של צמיחת שיער נמרצת בכל הגוף. בני הנוער שנעשים מודעים יותר ויותר למראה גופם ולנושא טיפוח הגוף, אינם מרוצים ממצב זה, ולכן פונים לטיפולי לייזר, שיפתרו אותם מהצורך להתעסק עם שיער גופם המיותר בעיניהם.

גופם של בני הנוער מייצר כל העת זקיקי שיער חדשים, דבר הגורם להופעה של שיער חדש במקומות חדשים. בעבר היה לצמיחת השיער על גופנו תפקיד פונקציונאלי, בין אם ע"י חימום הגוף, בדומה לפרווה של בעלי החיים, או בין אם כהגנה מקרני השמש. כיום למעשה, אין לשיער הצומח על גופנו כל תפקיד, והוא נותר כשריד אבולוציוני בלבד.

כיצד עובדת הסרת שיער בלייזר והאם היא מתאימה לבני נוער?

הטיפול באמצעות לייזר או באמצעות אנרגיית אור (הקרויה פעמים רבות אינפרה אדום), מטרתו למעשה להשמיד את זקיק השערה באופן פרמננטי, וע"י כך למנוע את צמיחתה בעתיד. אנרגיית הלייזר או האור, נקלטת בזקיק השערה בזכות פיגמנט המלנין המצוי בשערה, נהפכת לחום, וע"י כך משמידה אותו.

הרחקת שיער לצמיתות נעשית באמצעות סדרת טיפולים, וזאת משום ששיער גופינו נמצא תמיד באחד מ-3 שלבי צמיחה שונים ורק בשלב המכונה "הצמיחה" ניתן למעשה להשמיד את זקיק השערה.

בגיל ההתבגרות הגוף מייצר עוד ועוד זקיקי שיער חדשים, ועל כן קשה מאוד לטפל בבני נוער באמצעות שיטה זו, מכיוון שגם אם מושמדים זקיקי השיער באזור המטופל, ייצר הגוף זקיקי שיער חדשים באופן שקשה לצפותו, ועל כן תצוצנה שיערות חדשות בהתאם.

כתוצאה מכך, ייתכן שידרשו לצורך הדוגמה, 6 טיפולים להסרת שיער, שבאופן זמני יעשו את העבודה, אבל לאחר תקופה מסויימת יהיה צורך לחזור שוב על סדרת הטיפולים מכיוון ששיער חדש החל לצמוח.

בנוסף, שיער גופם של בני נוער גדל באופן מהיר הרבה יותר מאשר שיער גופם של מבוגרים. עובדה זו מקשה גם על הטיפול בבני נוער לעומת בוגרים.

לכן ההמלצה היא להמתין לסיום תהליך ההתבגרות עת השינויים ההורמונליים בגוף יסתיימו ואז להתחיל בסדרת טיפולי הלייזר.

שיקולים נוספים שכדאי לקחת בחשבון

ראשית, אם בכל זאת אתם (או ילדכם) חושבים לעבור את הטיפול בלייזר במהלך גיל ההתבגרות, יש להיוועץ היטב עם רופא מומחה. רופאים אילו מגיעים מתחום רפואת העור. ישנם מקרים מסוימים בהם ממליץ הרופא כן להתחיל את הטיפול בלייזר במהלך גיל ההתבגרות. הטיפול יכול להעשות רק באישור הורה או אפוטרופס.

שנית, יש לקחת בחשבון את נושא המחיר. בגלל כל הסיבות שכתובות לעיל, טיפולי הסרת שיער בלייזר לבני נוער ו/או ילדים יעלו עד כ-פי 3 מאשר למבוגרים, וזאת מכיוון שבגיל ההתבגרות הגוף ממשיך להצמיח שיער חדש בבד בבד עם טיפולי הלייזר להרחקת השיער. אומנם טיפולי הלייזר ירחיקו את השיער שכבר צמח, אך כמובן שאין הם מטפלים בשיער חדש שהחל לצמוח, ועל כן יידרש המטופל לעבור עוד ועוד סדרות טיפול.

שיקול נוסף שצריך להילקח בחשבון, הוא נושא השיזוף. בני הנוער חשופים יותר לשמש ובמקרים רבים גם פחות מודעים לנזקי השמש ומרבים בשיזוף. עור שזוף אינו מתאים לטיפולי לייזר, ויכול אף להוביל לתופעות לוואי לא רצויות. רופאי העור אוסרים על המטופלים בלייזר, להחשף לשמש לפני, במהלך ואף אחרי הטיפול. בטכנולוגיות מסוימות ניתן לטפל טוב יותר בבעלי עור שזוף, ולקצר את זמן האיסור להחשף לשמש, אבל עדיין אין זה אומר שהשיזוף מומלץ בעת הטיפולים.

לסיכום

ההמלצה החד משמעית היא להימנע עד כמה שניתן מטיפולי הסרת שיער בגיל העשרה. טיפולים בגיל זה אינם יכולים לגרום נזק רפואי בשל הגיל עצמו, אלא בשל תופעות הלוואי והסיכונים הרגילים שקיימים בהליך (שהינו הליך רפואי לכל דבר), אך השינויים ההורמונליים התדירים המתחוללים בגוף, גורמים לצמיחה מחודשת של השיער בגוף, ועל כן אפקטיביות הטיפול פוחתת באופן משמעותי, ונדרשים יותר ויותר טיפולים, שגם עמידותם לאורך זמן מוטלת בספק.

השאירו פרטים לקבלת יעוץ חינם והצעות מ-4 מרפאות מובילות להסרת שיער!

הרשמו כאן▼ ואנו נאתר עבורכם את 4 ההצעות המשתלמות ביותר באזורכם

         

שם פרטי + משפחה

אי-מייל

טלפון

* אנו שומרים על פרטיותך. לא נעשה כל שימוש אחר בפרטים, בהתאם לתקנון.

השוואת מחירים והצעות

השאירו פרטים, וקבלו עד 4 הצעות רק מהמרפאות המובילות

שם פרטי + משפחה

האימייל שלך

טלפון

* שומרים על פרטיותך. השימוש בפרטים יעשה עפ"י התקנון בלבד.

הסרת שיער ב-אמריקן לייזר

הסרת שיער בנאטורפיל

הסרת שיער ב-מכון קייר

פרפקט - שירותי רפואה אסתטית - הסרת שיער בלייזר