כל מרפאות הלייזר במקום אחד
לאן הגעתי
המדריך להסרת שיער בלייזר מספק מידע מקצועי על טיפולי הסרת שיער, ועוזר לקבל החלטה נבונה בבחירת הטיפול ומרפאת הלייזר המתאימים לכל אחד באופן אישי.

הסרת שיער בלייזר סיכונים

הסרת שיער בלייזר הפכה להיות אחד הטיפולים האסתטיים הנפוצים ביותר בשנים האחרונות.

הסרת שיער בלייזר - סיכונים

האם הסרת שיער בלייזר מסוכנת? (מקור:© Steven Pepple | Dreamstime.com)

הטיפול מהיר באופן יחסי, ואינו כואב ברוב המקרים, אך עדיין, אנשים רבים המעונינים בטיפול חוששים לבצע אותו בגלל הסיכונים שייתכן וכרוכים בו. במאמר זה נסקור את הסיכונים ותופעות הלוואי שעלולים לקרות כתוצאה מהטיפול.

האם זה בטוח?

הסרת שיער בלייזר הינה הליך שגרתי ובטוח באופן יחסי, כאשר היא מבוצעת ע"י רופא מנוסה ומוסמך. תחום ההתמחות של רופאים אילו הוא רפואת העור. יחד עם זאת, קיימים סיכונים ותופעות לוואי שונות, אותן יש לקחת בחשבון כאשר מתכוונים לעבור טיפול להסרת השיער בלייזר.

תופעות הלוואי נחלקות ל-4 קבוצות עיקריות – תופעות לוואי קלות ושכיחות, תופעות לוואי זמניות, תופעות לוואי חמורות ותופעות לוואי נדירות.

1. תופעות לוואי קלות ושכיחות

תופעות מסוג זה כאמור, הן שכיחות, וסביר מאוד להניח שתחוו לפחות חלק מהן בשעות הראשונות שלאחר הטיפול. תופעות אילו כוללות:

אדמומיות באזור המטופל
תופעת האדמומיות יכולה להימשך כ-2-3 ימים לאחר הטיפול, אך אמורה לחלוף מעצמה. תופעת האדמומיות נפוצה מאוד, וכמעט כל האנשים שעוברים את הטיפול בלייזר חווים אותה. הסיבה להופעת האדמומיות, היא שהלייזר פוגע בשכבת הדרמיס של העור, ולמעשה פוצע אותה, ועל כן גורם לשאר השכבות שמעליה להיות אדומות. אחת ההתמודדויות עם תופעה זו היא קירור המקום שנעשה לאחר הטיפול.

גרד
באזור בו התבצע הטיפול באמצעות הלייזר.

עקצוצים, דקירות, מעין כאב קל
יש המדווחים גם על תופעה של חוסר תחושה קל באזור המטופל.

נפיחות קלה באזור
כתוצאה מהפגיעה בזקיקי השיער שטופלו בלייזר. תופעה זו יכולה להימשך כ2-3 ימים.

קרא עוד בנושא: איך להרגיע את העור לאחר הטיפול בלייזר

2. תופעות לוואי זמניות

מדובר בתופעות לוואי שיכולות לצוץ ולהיעלם בפרקי זמן קצרים יחסית לאחר הטיפול. תופעות אלה אמורות לחלוף בטווח של ימים או שבועות. תופעות אלה כוללות:

אדמומיות ונפיחות באזור המטופל

היווצרות שלפוחיות בעור
תופעה זו מתרחשת לרוב ע"י שימוש בעוצמת לייזר הגבוהה מידי לסוג העור של המטופל. תופעה זו מדגישה את החשיבות בבחירת המרפאה והרופא המטפל, שיבחרו את טיפול הלייזר המתאים ביותר, לנתונים האיישים שלכם, הכוללים בין היתר את סוג העור, צבע וגוון השערה ועוד. מכשירי הלייזר של השנים האחרונות, מצוידים במערכות קירור מתקדמות אשר הפחיתו באופן ניכר את הופעת השלפוחיות בעור לאחר הטיפול.

היפו-פיגמנטציה
אובדן צבע העור. ברוב המקרים מדובר בתופעת לוואי זמנית, ובכל מקרה תופעה זו מתרחשת בעיקר במטופלים שעברו מספר טיפולים והינם בעלי סוג עור כהה.

3. תופעות לוואי חמורות

הסרת שיער בלייזר הינה הליך רפואי לכל דבר ועיניין, וכמו בכל הליך רפואי, קיימים סיכונים. לתופעות הלוואי המוגדרות כחמורות עלולות להיות השלכות רבות יותר מאשר התופעות השכיחות והזמניות אותן הזכרנו קודם לכן, והן עלולות לגרום לנזקים חמורים אם הן לא מטופלות כראוי ובזמן.

עדיין, חשוב לזכור כי, תופעות אילו אינן שכיחות, וכי בחירה נבונה של המרפאה והרופא המטפל מצמצמים באופן ניכר את הישנותן של תופעות אילו:

צלקות
הגורם העיקרי לתופעת הצלקות היא הלייזר עצמו, כאשר גם היווצרות זיהומים לאחר הטיפול עלולים לגרום לצלקות.

היפר-פיגמנטציה
מדובר בתופעה של התכהות צבע העור. תופעה זו מתרחשת בעיקר אצל בעלי עור שזוף או מסוג כהה. התופעה נגרמת ע"י ייצור מוגבר של פיגמנט בעור. תופעה זו אם מטופלת בזמן וכראוי, הינה ברת חלוף.

כוויות
מדובר בתופעה שעלולה לגרום לנזק רב, אם כי תופעה זו נחשבת כנדירה מאוד. תופעה זו מטופלת ככל כוויה רגילה אחרת בעור.

פגיעה בעיניים
הלייזר מסוכן מאוד לעיניים, ולכן מגע של הלייזר בעין בזמן הטיפול עלול לגרום נזק משמעותי. בזמן הטיפול בלייזר יש להשתמש במשקפי הגנה מיוחדות המתאימות לספיגת אורכי הגל של הלייזר.

זיהומים ופציעות
תופעות אילו מתרחשות כאשר שכבת האפידרמיס של העור נפגעת. בקטריות, וירוסים ופטריות בעור יכולים לגרום לזיהומים. טיפול במשחות אנטיביוטיקה וסטרואידים (במרשם של רופא בלבד) עשויים לטפל בזיהומים וכן למנוע הידבקות במחלות עור.

קרא עוד בנושא: איך לבחור מרפאה להסרת שיער בלייזר

4. תופעות לוואי נדירות

מדובר בתופעות שהסבירות להתרחשותן נמוכה מאוד, אך בכל זאת כדאי להיות מודעים להן.

זיהומים

ארגמנת
פריחה הנגרמת כתוצאה מדימום תת-עורי, ואשר גורמת להופעתם של כתמים אדומים/סגולים על העור. לרוב מדובר בתופעה זמנית, שעוברת בחלוף ימים סופרים. במקרה של הופעת כתמים מסוג זה בעור חובה לדווח מיד לרופא המטפל.

היווצרות קרום (Crusting)
תופעה זו מתחרשת לרוב עקב טיפול יתר באזור מסויים, ואופיינית יותר למכשירים מסויימים. רופא עור יוכל לטפל בתופעה.

לסיכום

הטיפול להסרת שיער בלייזר הינו טיפול שגרתי ובטוח באופן יחסי, ומידי שנה אלפי אנשים עוברים אותו בארץ ובעולם. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי מדובר בהליך רפואי, ועל כן חייב הוא להיעשות תחת פיקוח רפואי, וע"י רופא.

הקדישו מחשבה רבה בבחירת מרפאת הלייזר והרופא המטפל. תחום הלייזר למרות שהינו רפואי, משופע במבצעים, ותחרויות מחיר אגרסיביות בין המרפאות והמכונים השונים. אנשים רבים נוטים להתבלבל בין טיפולי הלייזר שיכולים להתבצע אך ורק במרפאות בפיקוח רפואי, לבין קוסמטיקאיות שיכולות להציע טיפולים חלופיים, אך שאינם לייזר.

בשנים האחרונות התפתחה גם תעשיית מכשירי הלייזר הביתיים. תעשיה זו נמצאת עדיין בחיתוליה, באופן יחסי, ועדיין אין בידנו מידע מספק באשר ליעילותם של מכשירים אלו לאורך זמן. למעשה, אין מכשירי הסרת שיער בלייזר ביתיים, אלא מכשירי ipl (טכנולוגיית אינפרה אדום) בהם נעשה שימוש גם ע"י קוסמטיקאיות, או כל מטפל אחר שאינו רופא עור.

על כן, שימוש במכשירים אילו יכול להיות מעט בעייתי, שכן הם לא מותאמים לכל מטופל באופן אישי, כפי שנעשה במרפאות הלייזר המקצועיות, בעת בדיקת ההתאמה, אלא פונים למכנה המשותף הרחב ביותר. לרוב מכשירים אלה פועלים בעוצמה נמוכה הרבה יותר, מאשר מכשירי הלייזר בהם נעשה שימוש במרפאות ומכונים, וזאת על מנת לצמצם את תופעות הלוואי, אך לחלופין, גם יעילותם עלולה להיות קטנה יותר בשל כך.

מלאו פרטים בקצרה וקבלו עד 4 הצעות להשוואה מהמרפאות המובילות!

1. סמנו את המרפאות מהן אתם מעוניינים לקבל הצעות


רשת אמריקן לייזררשת נאטורפילרשת מכוני קיירמדיקל הילינג ספא

2. מלאו פרטים והמרפאות תחזורנה אליכם בהקדם עם הצעות ייחודיות

שם פרטי + משפחה (שדה חובה)

אי-מייל (שדה חובה)

טלפון (שדה חובה)


* אנו שומרים על פרטיותך. הפרטים נשלחים ישירות ואך ורק לחברות שסימנת, בהתאם לתקנון.

השוואת מחירים והצעות

השאירו פרטים, וקבלו עד 4 הצעות רק מהמרפאות המובילות

שם פרטי + משפחה

האימייל שלך

טלפון

* שומרים על פרטיותך. השימוש בפרטים יעשה עפ"י התקנון בלבד.

הסרת שיער ב-אמריקן לייזר

הסרת שיער בנאטורפיל

הסרת שיער ב-מכון קייר

פרפקט - שירותי רפואה אסתטית - הסרת שיער בלייזר