כל מרפאות הלייזר במקום אחד
לאן הגעתי
המדריך להסרת שיער בלייזר מספק מידע מקצועי על טיפולי הסרת שיער, ועוזר לקבל החלטה נבונה בבחירת הטיפול ומרפאת הלייזר המתאימים לכל אחד באופן אישי.

האם בעלי עור כהה יכולים לעבור טיפול הסרת שיער בלייזר?

אחד האתגרים הגדולים כיום בתחום הסרת השיער בלייזר, היא כיצד לטפל במועמדים בעלי עור כהה (שחום).

באופן כללי בעלי עור כהה פחות מתאימים לטיפולי הסרת שיער בלייזר, וזאת בשל פיגמנט המלנין המצוי בעורם בריכוז גבוה בהרבה מאשר הימצאו אצל אנשים בעלי גוון עור בהיר.

הסיכון הכרוך בהסרת שיער בלייזר לבעלי עור כהה הוא כוויה של העור כתוצאה מהמגע עם הלייזר. כאשר הלייזר בא במגע עם עור בעל גוון כהה אנרגיית האור עלולה להפוך לאנרגיית חום וכתוצאה כאמור לגרום לפגיעה בעור.

כאשר מטפלים בלייזר בבעלי עור בהיר, קרן הלייזר יכולה לחדור מבעד לעור ולפעול על החלק הכהה יותר של העור, ולפגוע ביעילות בזקיקי השיער שבו. לעומת זאת, בעת שימוש בלייזר בשיער כהה, קרן הלייזר יכולה "לשרוף" את העור בגלל ששטח פנים נרחב יותר של העור נחשף לקרן הלייזר.

אז איך בכל זאת מטפלים בלייזר בבעלי עור כהה?

כאמור, עור שחום (כהה) מאתגר את המטפל במהלך הטיפול בלייזר, מכיוון שהוא מקשה למקד את קרן הלייזר רק בשיער, וכאן נכנס לתמונה הרופא המבצע את הטיפול, ומיומנותו לעשות את ההתאמות הנכונות, במכשור הלייזר.

מכשור הלייזר הקיים כיום, אינו יכול להתאים בצורה אוטומטית את עוצמת הלייזר ואורך קרני הלייזר באופן כזה שלא יפגע בעור, ועל כן הרופא המטפל צריך לבצע התאמות ידניות ולאמוד בצורה מדוייקת עד כמה שניתן  את כמות האור (הלייזר) בה יעשה שימוש בעת הטיפול.

במהלך טיפולי לייזר, קרן הלייזר מכוונת לפגוע בפיגמנט המלנין המצוי בזקיק השערה, ולא בעור עצמו. לכן, על מנת לצמצמם או למנוע את הפגיעה בעור, משתמשים הרופאים במערכות מיוחדות לקירור העור הפועלות במקביל לפעולת הלייזר.

מה חשוב לוודא?

מיומנות ונסיון הרופא הינם בעלי חשיבות מכרעת וקריטית להצלחת הטיפול. דבר זה נכון לכל טיפולי הלייזר וכל סוגי העור, אך חשוב שבעתיים לבעלי עור כהה.

לפני שתחליטו על הרופא שיבצע את טיפול הלייזר עבורכם, בררו כי הוא אכן רופא מוסמך, ושאלו על הנסיון שלו, בייחוד בטיפול בבעלי עור כהה. רופאי הלייזר באים מתחום רפואת העור.

רופא לייזר מנוסה אמור להכיר מכשור לייזר מגוון, ולהיות מנוסה בכמה שיטות או גישות, להסרת שיער בלייזר. רק בצורה זו תוכלו להיות בטוחים שהרופא ידע להתאים עבורכם את הטיפול המתאים ביותר לגוון העור שלכם. כמובן, שמעבר לגוון העור קיימים עוד פרמטרים רבים שקובעים את מידת ההתאמה של מועמד לטיפול בלייזר, ואת סוג הטיפול המתאים.

במקרים רבים שימוש באורכי גל ארוכים מתאים לבעלי שיער כהה. מכשיר ה-ND-YAG הוא אחד המכשירים לדוגמה, שנעשה בו שימוש לבעלי עור כהה, מכיוון שהוא פועל באורך גל גבוה. פיגמנט המלנין יכול לקלוט אנרגיית אור נמוכה יותר, ככל שאורך הגל מתארך, ולכן זה הופך את הטיפול למסוכן פחות, מאשר טיפול מקביל המשתמש בקרן לייזר בעלת אורך גל קצר.

כמובן שלכל טיפול תופעות לוואי וסיכונים, שצריך לקחת בחשבון.

קרא עוד בנושא: איך לבחור מרפאה להורדת שיער בלייזר

לסיכום

למרות שבעלי עור כהה מתאימים פחות לטיפולי לייזר, עדיין קיימים פתרונות בשוק שבאמצעותם ניתן להפחית את השיער במקומות רבים בגוף. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי אפקטיביות הטיפול עלולה להיות מעט נמוכה יותר, מאשר למועמדים בעלי התאמה גבוהה יותר לטיפולי לייזר. (קרא עוד בנושא: מי מתאים לטיפולי הסרת שיער בלייזר).

קיימת חשיבות גדולה מאוד בבחירת המרפאה והרופא המטפל שיבצעו עבורכם את הטיפול, וכן לנסיון הרופא (וגם המרפאה) בביצוע טיפולים למועמדים בעלי גוון עור דומה לשלכם. המלצתנו היא להשוות כמה הצעות, לפחות 2-3 ממרפאות שעומדות בקריטריונים שהוגדרו לעיל.

מלאו פרטים בקצרה וקבלו עד 4 הצעות להשוואה מהמרפאות המובילות!

1. סמנו את המרפאות מהן אתם מעוניינים לקבל הצעות


רשת אמריקן לייזררשת נאטורפילרשת מכוני קיירמדיקל הילינג ספא

2. מלאו פרטים והמרפאות תחזורנה אליכם בהקדם עם הצעות ייחודיות

שם פרטי + משפחה (שדה חובה)

אי-מייל (שדה חובה)

טלפון (שדה חובה)


* אנו שומרים על פרטיותך. הפרטים נשלחים ישירות ואך ורק לחברות שסימנת, בהתאם לתקנון.

השוואת מחירים והצעות

השאירו פרטים, וקבלו עד 4 הצעות רק מהמרפאות המובילות

שם פרטי + משפחה

האימייל שלך

טלפון

* שומרים על פרטיותך. השימוש בפרטים יעשה עפ"י התקנון בלבד.

הסרת שיער ב-אמריקן לייזר

הסרת שיער בנאטורפיל

הסרת שיער ב-מכון קייר

פרפקט - שירותי רפואה אסתטית - הסרת שיער בלייזר